,,Autyzm" - poznaj, zrozum, zaakceptuj"

Kwiecień uznany jest jako miesiąc świadomości autyzmu. W dniu 08.04.2024 dzieci z grupy VI wzięły udział w Olimpiadzie ,,Autyzm" - poznaj, zrozum, zaakceptuj".  Zajęcia miały na celu upowszechnianie wśród dzieci wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji.

Podczas zajęć dzieci zostały zaproszone do krainy zmysłów - dotyku, węchu, wzroku. Zapoznały się z pojęciem "autyzm", charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poznały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudnościami w rozumieniu świata. Brały czynny udział w zabawach, które przybliżyły im świat widziany przez dzieci w spektrum.

Osoby w spektrum autyzmu nadal należą do grup narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie, brak opieki i wsparcia.

Bądźmy otwarci każdego dnia! Otwórzmy nasze serca!

Akceptujmy neuroróżnorodność!