Wycieczka do wioski św. Mikołaja

W dniu 04.12.2023r dzieci z grupy I i grupy IX  wybrały się na wycieczkę do Wioski Św. Mikołaja w Skansen Bicz. Po przyjeździe na miejsce przywitały nas Elfy razem z Panią z osiołkiem i Panią Mikołajową. Mikołajkowe Elfy przygotowały wiele atrakcji dla dzieci. Na samym początku zaprosiły dzieci do pracowni Elfów, w której pokazały dzieciom jak wygląda ich praca w domu Św. Mikołaja. Później pod nieobecność Świętego Mikołaja razem z Panią Mikołajową weszliśmy do Jego domku i zobaczyliśmy jak wygląda jego mieszkanie. Następnie Elfy pomogły napisać lub narysować listy do Mikołaja, które zostały wrzucone do worków i razem z Elfami dzieci zaniosły listy na pocztę Św. Mikołaja. Kulinarną przygodą było samodzielne wykonanie pierniczków, a następnie degustacja wypieku. Po skończonej pracy dzieci bawiły się z gospodarzami w rytmie świątecznych melodii i śpiewały kolędy ze Świętym Mikołajem. W drodze powrotnej do autokaru w mini zoo zobaczyliśmy zwierzęta: daniele, kozy, konie, lamy.