14.XI Światowy Dzień Cukrzycy

Dzisiaj w naszym przedszkolu z okazji " Dnia Cukrzycy", który przypada 14 listopada miało miejsce miłe wydarzenie. Gościliśmy Pana Witolda Fydrycha - Prezesa Stowarzyszenia " Słodka Jedynka", Pana Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego oraz Panią Karolinę i Pana Błażeja Ludwickich- rodziców chłopca chorego na cukrzycę typu 1. Dzisiaj nasz nauczyciel Pani Sylwia Czyżniak otrzymała wyróżnienie " Niebieski cukierek" za opiekę nad chłopcem chorym na cukrzyce. Pani Sylwia postanowiła podzielić się również swoimi spostrzeżeniami na temat opieki nad dzieckiem chorym na cukrzyce w grupie przedszkolnej. Dlatego też napisała artykuł, który ukazał się w czasopiśmie " Wychowawca". Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że nasza placówka została doceniona i dostała wyróżnienie z zewnątrz.
Na koniec naszego spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę " Tolerancja".