Wycieczka do Nadleśnictwa Koło

W dniu dzisiejszym 10.05.2023r przedszkolaki z grupy IX odbyły pierwszą autokarową wycieczkę bez rodziców. Wyjazd był do Nadleśnictwa Koło. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego. Spacerując po lesie, obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzała nas pani leśnik Ilona Żółtowska, która opowiedziała nam wiele interesujących ciekawostek na temat lasu i życia zwierząt. Po spacerze po lesie były zajęcia w izbie przyrodniczo-leśnej. Następnie na dzieci czekała niespodzianka- ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek. Po posiłku były również zabawy ruchowe i powrót do przedszkola.To była niezapomniana lekcja przyrody.