Kwitnące Jabłonie

Drzewa i rośliny leśne emitują fitoncydy – lotne substancje aromatyczne o zbawiennym wpływie na stan zdrowia człowieka. Sama tylko obecność drzew – ich widok – poprawia nasz nastrój, przedłuża młodość i wspiera procesy rekonwalescencji. Nasze przedszkole brało udział akcji ,,kwitnąca szkoła" konkursie ogłoszonym przez Jabłonki Swawole i Vito Bambino. W konkursie można było wygrać drzewka Jabłoni. Nasze przedszkole otrzymało cztery drzewka, które posadziliśmy na terenie przedszkola w pierwszym dniu wiosny. Mamy nadzieję, że kwitnące i owocujące drzewka umilą czas dzieciom i przechodniom, rzucą chłodny cień w gorące, słoneczne dni, dadzą wytchnienie od codziennego pośpiechu, skłonią do chwili spokojnej refleksji.