pomoce dydaktyczne z WORD-u w Koninie

Pomoce dydaktyczne z WORD-u dla Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kole

Każdego roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przekazuje placówkom edukacyjnym pomoce dydaktyczne. Dzięki nim przedszkolaki, uczniowie mogą w sposób praktyczny przyswajać wiedzę na temat przepisów, bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego.

Uroczyste przekazanie pomocy dydaktycznych w postaci zestawu klocków edukacyjnych  Miasto – żyj bezpiecznie! odbyło się dnia 04.11.2014r. w Przedszkolu nr 11 „Pentliczek” w Koninie.

Na uroczystość tą została zaproszona dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kole pani Agnieszka Szymańska, której wraz z Maksymilianem –wychowankiem przedszkola, dyrektor WORD pan Piotr Korytkowski przekazał jeden z zestawów edukacyjnych. Klocki edukacyjne umożliwią dzieciom wspaniałą zabawę między innymi w ramach realizowanej przez Przedszkole Miejskie nr1 w Kole innowacji pedagogicznej pn. Bezpiecznie w przedszkolu, domu i na ulicy oraz Ogólnopolskiego Programu Bezpieczne Przedszkole, do którego przedszkole przystąpiło w bieżącym roku szkolnym.