Spotkanie z policjantem

W dniu 01.10.2014r do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Spotkanie odbyło się zgodnie z realizacją programu ,,Bezpieczne przedszkole" i innowacją pedagogiczną ,,Bezpiecznie w przedszkolu, w domu i na ulicy". Na  spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi  poruszyli  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, bezpieczeństwo zabaw zimą, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę. Liczymy na ponowne spotkanie.