Realizacja projektu "EMOCJA - ODWAGA"

Głównym celem podczas realizacji ostaniego modułu projektu "Emocja"  było zachęcenie dzieci do pokonywania trudności, kontrolowania przeżywanych emocji. Podczas pogadanki dowiedziały się czym jest "odwaga", rozwijały wyobraźnię, radziły sobie ze stresem i strachem, stosując odpowiednie techniki oddychania. Najciekawszą dla przedszkolaków było "gilgotanie", które sprawiło im najwięcej radości. Polecamy również rodzicom do wykorzystania w domu z dziećmi. Podczas różnych aktywności nazywały przeżywane emocje, utrwalały słownictwo opisujące emocje i uczucia. Podczas emisji bajki edukacyjnej uczyły się jak być odważnym i jak należy się zachować. Wysłuchały piosenki "Honor i odwaga" oraz tworzyły do niej improwizacje ruchową. W końcowym etapie zajęć dzieci stworzyły "super bohatera" metodą burzy mózgów. Wykonały drzewo grupowe, które symbolizowało "siłę i odwagę".