Szanowni Państwo.

W związku z prośbą, jaką skierowała do nas - wychowawców grupa Rodziców, w Ich oraz własnym imieniu prosimy o przyprowadzanie do przedszkola wyłącznie zdrowych dzieci, bez objawów infekcji. Spełnienie tej prośby z pewnością zaprocentuje nie tylko mniejszą zachorowalnością dzieci, rodziców i pracowników przedszkola, ale także ułatwi realizację podstawy programowej oraz zaplanowanych w naszej grupie działań. Poniżej zamieszczamy nadal obowiązujące zarządzenie dyrektora placówki dotyczące zapobieganiu Covid - 19, z którym Państwo mieliście okazję zapoznać się już na początku roku szkolnego.

SZANOWNI RODZICE!

W oparciu o zarządzenia dotyczące zapobiegania Covid-19 obowiązujące   w przedszkolu, wytyczne MEN, MZ i GiS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020r., informuję:

1. Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, kataru, kaszlu, gorączki itp. oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych - w załączeniu oświadczenie rodzica/opiekuna (proszę pobrać i wypełnione dostarczyć w grupie do nauczycielki).
  2. Do przedszkola przyprowadza i odprowadza dziecko/dzieci 1 osoba dorosła bez objawów chorobowych.
  3. Osoby przebywające wewnątrz budynku przedszkola obowiązuje  bezwzględny nakaz noszenia maseczki zakrywającej usta i nos lub przyłbicy.
  4. W wejściu głównym należy zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki.
  5. Na placówce może przebywać tylko 1 osoba dorosła z dzieckiem/dziećmi.
  6. Wchodzimy do placówki głównym wejściem , wychodzimy od strony placów zabaw. Kierunek wyjścia jest oznakowany.
  7. W okresie pandemii zakazane jest zostawianie wózków dziecięcych    i rowerków w budynku przedszkola.
  8. Przyprowadzanie dzieci odbywa się w godzinach 6.00 – 8.30.
  9. Rodzice/opiekunowie wchodzą do przedszkola zachowując dystans społeczny min. 1,5 m pomiędzy sobą i personelem przedszkola.
  10. Rodzic/opiekun  zaprowadza dziecko/dzieci do szatni tam je przebiera  i następnie kieruje się  do sali zajęć, gdzie przekazuje dziecko nauczycielowi/pomocy nauczyciela.
  11. Po przekazaniu dziecka, bez zbędnej zwłoki rodzic/opiekun opuszcza teren budynku przedszkola.
  12. Dziecko w sali kierowane jest bezpośrednio do łazienki w celu umycia rąk.
  13. W okresie pandemii nie wskazane jest gromadzenie się rodziców/opiekunów na korytarzach przedszkolnych m.in. pod salami zajęć, w części wspólnej budynku.
  14. Temperatura będzie mierzona dzieciom w momencie zauważenia niepokojących objawów chorobowych. Obowiązuje pisemna zgoda rodzica na pomiar temperatury - w załączeniu . (proszę pobra  i wypełnione dostarczyć w grupie do nauczycielki).
  15. Jeżeli dziecko będzie miało objawy chorobowe sugerujące infekcję dróg oddechowych, katar, kaszel, gorączkę, stan podgorączkowy itp. o tym fakcie natychmiast informowany będzie telefonicznie rodzic/opiekun i w ciągu 1 godziny jest on zobowiązany odebrać dziecko z przedszkola.
  16. Dziecko w oczekiwaniu na rodzica/opiekuna jest odizolowane od dzieci   w sali zajęć.
  17. W godzinach 8.30 – 14.00 przedszkole jest zamykane.
  18. Rodzic/opiekun, który chce wcześniej odebrać dziecko dzwoni domofonem do sali, w której znajduje się jego dziecko.
  19. Podczas odbierania dzieci informujecie Państwo przez domofon, że chcecie odebrać dziecko. Jeżeli spożywa ono jeszcze posiłek (obiad, podwieczorek) oczekujecie Państwo przed budynkiem zachowując dystans społeczny. Umawiacie się z nauczycielem/pomocą nauczyciela na czas oczekiwania po upływie, którego ponownie dzwonicie domofonem    i udajecie się po swoje dziecko.
  20. Do przedszkola dzieci nie przynoszą żadnych przedmiotów, zabawek.  Z przedszkola nie wynoszą rysunków, kartek itp.
  21. W godzinach od 6.00 do 7.00 dzieci przebywają w sali nr 1 (parter).  Po 7.00 dzieci wraz z nauczycielką udają się do swoich sal.
  22. Po godzinie 15.00 dzieci schodzą się do sali nr 1,2,3 (parter).
  23. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci korzystają z placów zabaw i boiska z wyłączeniem piaskownic.
  24. Rodzic/opiekun  ogranicza pobyt we wspólnej części przedszkola do niezbędnego minimum.

Szanowni Rodzice!

zaistniała sytuacja tj. pandemia Covid-19 i związane z tym obostrzenia  oraz wytyczne są dla nas wszystkich czymś nowym, z czym musimy się zmierzyć. Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość. Podejmowane przez nas działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo Państwa dzieci.

Agnieszka Szymańska

dyrektor PM1