Dzień Strażaka

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Strażaka. Zapoznaliśmy się z pracą strażaka, jak ona wygląda? Za pomocą plansz edukacyjnych, ilustracji, obejrzeniu filmu edukacyjnego wiemy jak wygląda praca strażaka, wóz strażacki. Poznaliśmy wyposażenie strażaka oraz sprzęt niezbędny do jego pracy. Omówiliśmy wygląd i sposób wykorzystania tych sprzętów, a potem w atrakcyjnych formach zabawowych ćwiczyliśmy naszą koncentrację, uwagę, pamięć i logiczne myślenie. Zabawa z gaszeniem pożaru i odnajdywanie odpowiedniej liczby utrwalała nie tylko kompetencje matematyczne, to także doskonałe ćwiczenie usprawniania ręki i szybkiej reakcji w poszukiwaniu cyfry i wykonania zadania. Dzieci wiedzą też, jak należy zachować się dzwoniąc na numer 988 i 112. Wspólnie wykonaliśmy najpierw w zespołach mega kolorowankę, oraz układaliśmy z kartoników numer alarmowy na macie do kodowania. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, a wszystkim strażakom i druhom ochotniczych straży za ich trud pracy składamy serdeczne życzenia.