#szkoła pamięta - akcja MEN

"Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - ten ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań" - napisał w liście Minister Edukacji Narodowej, zapraszając przedszkola i szkoły do akcji #SzkołaPamięta. W tym celu i my 31 października 2019r wybraliśmy się zapalić symbolicznego znicza przy miejscu pamięci - obelisku poświęconego wszystkim, którzy włączyli się w rozwój harcerstwa na ziemi kolskiej. Dodatkowo jest to miejsce, które wyjatkowo ukochał sobie niestety nieobecny już wśród nas wspaniały, życzliwy i wiecznie uśmiechnięty człowiek - komendant Leonard Jaroszewski. To ważne, aby dzieci znały, szanowały i pamiętały kim były osoby tak znaczące w naszej lokalnej społeczności, bo przecież to właśnie od naszej małej ojczyzny wszystko się zaczyna: i dom, i rodzina, i wreszcie to tu rodzi się w nas prawdziwy patriotyzm.