# Szkoła Pamięta

31. 10. 2019 r. odpowiadając na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej dotyczące przyłączenia się do szczytnej akcji ,, Szkoła Pamięta ", wybraliśmy sie na kolski dworzec kolejowy. Dlaczego akurat dworzec? Jednym z celów wspomnianej akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z naszym regionem i społecznością, a właśnie tu na naszym dworcu znajduje się tablica upamietniająca ofiary nalotu hitlerowskiego z 1939 roku. Oprócz tego budynek kolskiego dworca jest jednym z wspanialszych obiektów zabytkowych w naszym mieście. Po zapaleniu symbolicznego znicza udaliśmy się do kolejnego miejsca pamięci - obelisku poświęconego wszystkim, którzy włączyli się w rozwój harcerstwa na ziemi kolskiej. Dodatkowo jest to miejsce, które wyjatkowo ukochał sobie niestety nieobecny już wśród nas wspaniały, życzliwy i wiecznie uśmiechnięty człowiek - komendant Leonard Jaroszewski. To ważne, aby dzieci znały, szanowały i pamiętały kim były osoby tak znaczące w naszej lokalnej społeczności, bo przecież to właśnie od naszej małej ojczyzny wszystko się zaczyna: i dom, i rodzina, i wreszcie to tu rodzi się w nas prawdziwy patriotyzm.