TEATRZYK - SKRZAT U KUPCA

21 października dzieci obejrzały przedstawienie wg baśni J.CH. Andersena pt. "SKRZAT U KUPCA" w wykonaniu aktorów teatru z Kalisza. Mały skrzat przekazał dzieciom coś bardzo ważnego - książka jest bezcennym skarbem! Kiedyś słyszał, jak profesor czytał - stał wówczas oniemiały z zachwytu. Nie wiedział, że na świecie istnieją takie wspaniałości jak książki pełne ciekawych, wesołych, bardzo zajmujących opowieści. Skrzacik powiedział także Kupcowej, że książka którą miała w sklepie i na którą nie zwracała uwagi, nie jest zwykłą książką, bo mieszka w niej poezja. Aktorzy pożegnali dzieci piosenką czytelniczą "W książkach mądrość, w książkach wiedza, więc księgarnię czas odwiedzać. Co dzień w każdej wolnej chwili dużo czytajcie moi mili."