DZIEŃ Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy urodziny Kubusia Puchatka. W dniu dzisiejszym z ulubieńcem wszystkich pokoleń bawiliśmy się w naszej sali. Na początku zajęć dzieci układały napis "Stumilowy las", który był wprowadzeniem do tematu zajęć. Następnie poznały historię pluszowego misia, zapoznały się z miejscem jego zamieszkania oraz wskazując "prawda" lub "fałsz" za pomocą ustalonych znaków sprawdzały swoją wiedzę na temat Kubusia i jego przyjaciół. Bawiąc się z brykającym tygryskiem próbowały trafić do celu co nie było łatwym zadaniem. Nie zabrakło również przeliczania, porównywania i towrzenia zbiorów przyniesionych maskotek. Dzisiejsze zajęcia miały na celu rozwijanie logicznego myślenia u dzieci oraz zainteresowań czytelniczych u dzieci.