"Góra uczuć"

W tym roku kontynuujemy projekt edukacyjny "Podaj rękę". Dzieci podczas zajęć ćwiczyły rozpoznawanie emocji jakie towarzyszą nam w różnych sytuacjach. Jak same zauważyły nie zawsze jest łatwo określić daną emocje. Nawet dorośli mają z tym problem ale przedszkolaki już dużo się nauczyły ponieważ emocje są naszym częstym tematem rozmów na zajęciach. Czytamy dużo bajek na ten temat więc bardzo dobrze sobie radziły. Główną atrakcją dzisiejszych zajęć była gra "Góra uczuć".

Gra jest ciekawa i budująca pozytywną relację. Rozwijająca umiejętności komunikacyjne. W bezpieczny sposób ucząca mówienia o emocjach. Ma pozwolić graczom na dzielenie się swoimi doświadczeniami, emocjami  i spostrzeżeniami w bezpieczny sposób. Gra bazuje na zdaniach niedokończonych,  ćwiczeniach stymulujących wyobraźnię, zadaniach  z zakresu komunikacji interpersonalnej, ćwiczeniach oddechowych. Gra  „Góra Uczuć” pozwala na zapoznanie się ze „ światem dziecka”, odkrywa jego schematy myślenia, pokazuje jak radzić sobie ze współpracą i komunikacją w grupie.

W  trakcie zabawy dowiadujemy się wiele o sobie na wzajem, „Góra Uczuć” jest idealną grą dla każdej rodziny. Dla tej, która nie ma problemów z komunikacją, jak i dla rodziny, gdzie relacje i komunikacja między jej członkami potrzebują odrobinę wsparcia i pozytywnej zmiany. Oczywiście, by to osiągnąć, warto sięgać po grę regularnie, zauważając jak zmieniają się w trakcie upływu czasu nasze uczucia i potrzeby.  Gra może być dobrym wstępem do  rozmów z dziećmi  i wspólnej, rodzinnej zabawy.

Zabawa była przednia więc ZACHĘCAMY  do rodzinnych zabaw w gry planszowe :)