,, Jak należy dbać o zwierzęta?"

Październik, to miesiąc dobroci dla zwierząt, dlatego w naszym kalendarzu nie mogło zabraknąć spotkania z człowiekiem, którego z całą pewnością można nazwać przyjacielem zwierząt - panem Łukaszem Połatyńskim. Nasz przemiły gość, który na co dzień prowadzi sklep zoologiczny, przybył do nas w towarzystwie swoich małych przyjaciół, których widok ogromnie ucieszył wszystkie dzieci. Przywiezione przez pana Łukasza zwierzęta wywołały wielką falę radości wśród naszych małych pociech, nie mniej jednak największy zachwyt wzbudziły małe jeżyki i krab - zwierzęta, które nie są aż tak popularne w domowych hodowlach jak psy czy koty. Podczas spotkania dzieci nie tylko dowiedziały się jakie są codzienne zwyczaje przybyłych do nas z panem Połatyńskim gości, ale przede wszystkim jak należy się właściwie, przyjaźnie wobec nich zachowywać. Pan Łukasz rozwiał również pokutujący do dzisiejszego dnia mit o tym, że jeże uwielbiają jabłka. Jeśli planujecie Państwo przyjąć pod swój dach jakieś zwierzatko drogą zakupu w sklepie zoologicznym, z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością radzimy zwrócić się z tym właśnie do pana Łukasza. Nie tylko udzieli On Państwu szczegółowych informacji na temat wybranego gatunku, czy podzieli się cennymi, praktycznymi doświdczeniami zdobytymi przez lata pracy ze zwierzętami i dla zwierząt, ale przede wszystkim będziecie mieli pewność, że kupujecie zwierzątko, o które ktoś bardzo troskliwie dbał i je szanował, a nie traktował jedynie jako ,, żywy towar na handel". Takie podejście do zwierząt w dzisiejszym zabieganym świecie, w którym najwyższą wartością wydaje się być pieniądz, to już rzadkość. Dlatego tym bardziej czujemy sie wyróżnieni, że to właśnie z nami pan Łukasz podzielił się swoją pasją, wiedzą i oczywiście czasem, którego wszystkim dzisiaj brakuje. Dziękujemy!