PRZYGODY WRÓBELKA ELEMELKA

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedzili nasi zaprzyjaźnieni aktorzy  z Teatru Młodego Widza "Włóczykij" z Kalisza. Tym razem swój artystyczny warsztat mogli zaprezentować naszym przedszkolakom w przedstawieniu pt. „Przygody Wróbelka Elemelka”. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili wiele sytuacji, które mogą być udziałem małego dziecka. Któż nie zna słynnego fragmentu: Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały. Lecz ziemniaki na surowo jeść niemiło i niezdrowo. Znacznie lepsze będą one, gdy zostaną upieczone.” Jak pamiętacie rozpalił ognisko, wrzucił do środka kartofelka i …. jak to łakomczuch nad łakomczuchy, chciał go szybko wyciągnąć. Bąble na skrzydłach gotowe! Dzieci miały także możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Po takiej dawce wspaniałych wrażeń czekamy na kolejne teatrzyki w naszym  przedszkolu.