W spiżarni

W tym tygodniu realizujemy w naszej grupie temat kompleksowy ,, Owoce i warzywa". Chcąc uatrakcyjnić dzieciom omawianą tematykę, postanowiliśmy wybrać się na najbliższe stoisko warzywno - owocowe. Nasz wybór padł na market Kaufland, bo  gdzie jak nie tam możemy nie tylko obejrzeć, ale także dotknąć czy powąchać owoce i warzywa z najodleglejszych zakątków świata? Feeria barw i zapachów nadały naszej wycieczce  wakacyjną, egzotyczną nutkę. Domowe przetwory mają oczywiście bezdyskusyjną, największą wartość, ale ile  z nas - mam przyrządza w domu np. konfiturę z cebuli? Właśnie takie cudeńka mogliśmy obejrzeć na sklepowych półkach. Nie musimy oczywiście tych rzeczy serwować swoim maluchom, ale pokazanie im co można zrobić z warzyw i owoców może mieć jedynie dobre skutki. Nie tylko wzbogaci to słownik dziecka, jego wyobrażenie o otaczającym go świecie, ale również w przyszłości być może wykształci poczucie ,, szanowania" jedzenia.