Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Celem obchodów jest pogłębianie świadomości opinii pubicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. Każdemu z nas bez wyjątku zdażyło się wyrzucić żywność, która naszym zdaniem była już bezwartościowa, nieświeża czy poprostu ,, przejadła" nam się, a która dla  niestety wielu ludzi na świecie byłaby wykwintnym jedzeniem. Chcąc wpoić dzieciom zasadę ,, szanowania" każdej przysłowiowej kromki chleba, zaprosiliśmy do naszej grupy panią intendent Agatę Sochacką, dla której żywność nie ma tajemnic, albowiem jest to stały element jej pracy. Pani Agatka  w przystępny dla dzieci sposób przedstawiła rozwiązania, dzięki którym możemy uniknąć marnotrawienia jedzenia. Ponieważ zbliżają sie wielkimi krokami urodziny Kubusia Puchatka - ulubieńca przedszkolaków, nasz miły gość przybliżył nam również niezwykłe właściwości ukochanego przez Kubusia miodku. Serdecznie dziękujemy pani Agatce za poświęcony nam czas i niezwykle miłe spotkanie.