Światowy Dzień Drzewa

Drzewa - codziennie widzimy je z naszych okien, przechodzimy obok nich nie zastanawiając się jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu. Może przy okazji dziesiejszego święta - Dnia Drzewa, warto się zatrzymać, popatrzeć, dotknąć, poobserwować. My właśnie tak dzisiaj uczciliśmy to wyjątkowe święto. Już od rana nasza sala przeobraziła się w bajkowy las, w którym w bajkowym teatrze obejrzeliśmy przedstawienie o leśnym przedszkolu. Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym dniu działalności plastycznej, której efektem są nasze piękne prace ozdabiające przedszkolny hol. Jednek punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było zasadzenie w ogrodzie naszego własnego, grupowego dębu. Na cześć pana Marka, który nigdy nie odmawia nam pomocy w tego typu przedsięwzięciach, dąb otrzymał imię - Marek. Teraz musimy codziennie o niego dbać, bo każde drzewo to bezcenny dla ludzkości skarb.