Na straganie

Dziś rozpoczeliśmy w naszej grupie kolejny temat kompleksowy tej jesieni ,, Owoce i warzywa". Aby wprowadzić dzieci w tematykę zajęć, postanowiliśmy udać się na wycieczkę do najbliższego stoiska warzywno - owocowego, czyli do marketu Kaufland. Ogromna różnorodność prezentowanych tam towarów pozwoliła przypomnieć przedszkolakom nazwy i wygląd owoców i warzyw krajowych, ale także przybliżyć im produkty egzotyczne jak choćby maniok czy bataty. Podczas wycieczki omówiliśmy również sposoby przetwarzania i późniejszego przechowywania uzyskanych z warzyw i owoców przetworów. Po powrocie do przedszkola utrwalaliśmy zdobytą wiedzę przeliczając, porównując i  tworząc różnego rodzaju zbiory: warzyw i owoców, warzyw w których jadalna jest tylko bulwa czy korzeń lub np. owoców cytrusowych. Nie mogło zabraknąć oczywiście codziennego ćwiczenia paluszków, które jest tak ważne przed pójściem do szkoły. Tym razem przyrządem gimnastycznym w naszej siłowni paluszkowej była plastelina, a efekty ćwiczeń można zobaczyć na wystawie prac.