Spotkanie z Weterynarzem

We wtorek 02.10 2018 naszą grupę odwiedziła weterynarz z Przychodni Weterynaryjnej w Kole Pani Aleksandra Widełka. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich. Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą małpkę BIBI, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dzieci dowiedziały się co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi na codzień posługuje się Pani Ola. Przedszkolaki także bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu. Pani weterynarz wyjaśniła co należy robić kiedy domowe czworonogi czują się źle. Pani Ola pokazała dzieciom jak mają się zachować kiedy zaatakuje obcy pies. Wszyskie przedszkolaki przećwiczyły bezpieczną pozycję, którą należy zastować podczas agrsywnego zachowania ze strony obcego czworonoga. Egzamin został zaliczony wzorowo. Przedszkolaki zostały uświadomione że zwierzęta domowe to też istoty, które potrzebują dużo ciepła i miłosci ze strony swoich właścicieli. Dzieci za wspaniałe zachowanie i ogromną aktywność podczas spotkania otrzymały kolorowe naklejki oraz słodkości . Panią Olę pożegnały jesienną piosenką oraz dyplomem dla wspanałej Pani Weterynarz.