,,PIPI NADCHODZI"

W dniu dzisiejszym 03.10.2018r. dzięki uprzejmości Pań z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Tak" ze spektaklem "Nadchodzi Pipi". Aktorki Pani Emilia Rutkowska-Bekas oraz Pani  Barbara Rogala zachwycily swoim występem przedszkolaków.  Pipi sprytna i rezolutna dziewczynka czekająca  na powrót taty, podczas jego nieobecności bawi się w berka z policjantem,  ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Zbiera również przeróżne skarbo-rzeczy. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać swoich urodzin postanawia skrócić tydzień wywołując Szamana z egzotycznego Laosu.  W przedstawienie wpleciono elementy język angielskiego: nazwy zwierząt w ZOO: monkey, lion, elephant, zebra, giraffe, dolphin, penguin, tiger, bear; nazwy przyborów szkolnych: backpack, book, pencil, pencilcas. W spektaklu znalazły się elementy interaktywne: wspólne zbieranie skarbo-rzeczy, nauka tańca animacyjnego “Amerykańska cha-cha”, zaklinanie tygodnia i nauka „Piosenki Szamana”. Scenariusz przedstawienia został zainspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.