SPOTKANIE Z PANIĄ WETERYNARZ

2 października  w ramach realizacji  tematu o zwierzętach ,odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z naszej grupy oraz gr.VII miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi, a w szczególności psami i kotami.Pani weterynarz opowiedziała dzieciom, jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy pies, kot  lub inne zwierzątko domowe jest chore i kiedy przyprowadzić go do weterynarza.Poznaliśmy zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń.Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. Padło też bardzo ważne zdanie dotyczące istoty relacji między właścicielem a jego psem, czyli miłości. Dając ją, otrzymujemy jej codzienne dowody: radosne merdanie ogonem na powitanie, przywiązanie i wierność.