"PRZYJACIEL SMOK"

Po śniadaniu na dzieci czekał występ Aktorów Młodego Widza "Włoczykij" z Kalisza z przedstawieniem "Przyjaciel smok". Przedszkolaki obejrzały opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy dzielnym królewiczem Jurkiem i sympatycznym smokiem.
Królewicz Jurek, jak wszyscy chłopcy w jego wieku, marzy o przygodach i o tym, że kiedyś pozna swoją wyśnioną królewnę. Jednak wie, że aby zdobyć jej rękę musi dokonać wspaniałego czynu, na przykład zabić strasznego smoka. Jednak, gdy spotyka smoka okazuje się, że jest on wrażliwy i przyjacielski. Przyjaźni tej  nie zniszczą największe przeciwności i nie zmącą jej nawet zmagania z podstępną wiedźmą Babuchą Burmuchą. Dzięki sile przyjaźni królewicz odnajduje miłość- królewnę Niezapominajkę. I jak to bywa w bajkach wszystko kończy się dobrze.