Wycieczka do Ceramilandii

17 maja 2018r. był dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń i emocji. Otóż dzieci wyjechały na wycieczkę do Ceramilandii - Parku Nauki, Zabawy i Rozrywki w Lutomiersku. Celem wyjazdu było uczestniczenie w zajęciach w formie warsztatów ceramicznych.Warsztaty składały się z dwóch części – dydaktycznej i praktycznej. Najpierw dzieci zapoznały się z pokazem pełnego procesu wytwarzania wyrobów ceramicznych. Poznaliśmy surowce, sposoby formowania produktów.Następnie przedstawiono nam sposób wypalania ceramiki a także rodzaje i techniki dekoracji.

W kolejnym pomieszczeniu zwiedziliśmy przepiękną wystawę ceramiki i dowiedzieliśmy się, jakie może być zastosowanie ceramiki w przemyśle, domu i sztuce.Następnie udaliśmy się do kolejnego pomieszczenia, gdzie nasze dzieci brały czynny udział w dekorowaniu przygotowanych wcześniej wyrobów ceramicznych. Każdy przedszkolak został ubrany w fartuch ochronny przed zabrudzeniem, mógł wybrać odpowiednie dla siebie stanowisko pracy i zabrać się za malowanie różnorodnych figurek i doniczek.

Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara. Dzieci świetnie się przy tym bawiły ale jednocześnie były bardzo skupione na odpowiednim doborze kolorów i estetycznym wykonaniu swojej pracy.Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do Parku Rozrywki, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – jeździliśmy kolejką Orient Express, a także bawiliśmy się na dmuchanym zamku. Dzieci bardzo szczęśliwe i zadowolone, pełne wrażeń i wspomnień wróciły do przedszkola.

Dzieci były bardzo dzielne i grzeczne,miały super apetyty - co można było swierdzić na podstawie zawartości opustoszałych plecaków...  :)