KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK

Od początku roku szkolnego 2017/2018 w naszym przedszkolu działa ,,Przedszkolny Kącik wymiany Książek”, który cieszy się dużą popularnością.

Akcja polega na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami, a w  zamian wypożyczaniu książek przyniesionych przez inne dzieci.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, w ramach społecznej kampanii Cała Polska czyta dzieciom” realizuje cykl spotkań z książką. Nauczycielki we wszystkich grupach, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom książki. Do akcji włączają się również rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.