Kto ty jesteś? DZIEŃ FLAGI

W związku ze zbliżającymi się świętami: Dniem Flagi Rezczypospolitej Polskiej i Świętem Konstytucji Trzeciego Maja w ostatnim tygodniu kwietnia rozmawialśmy o Polsce i Europie. Wspólnie zastanawialiśmy się, co to znaczy być Polakiem. Poznawaliśmy różne legendy związane z powstaniem państwa polskiego, z Krakowem i Warszawą. Dowiedzieliśmy się, co oznaczają pojęcia:  ojczyzna, kraj, naród,  przypomnieliśmy jak wygląda polskie godło i flaga. Słuchaliśmy hymnu państwowego i uczyliśmy się go śpiewać w odpowiedniej postawie. Na mapie pokazywaliśmy główne rzeki, miasta, w tym nasze rodzime Koło. 27 kwietnia wraz z pozostałymi grupami braliśmy udział w wesołym spacerze ulicami miasta z flagą, oraz chorągiewkami, by jako mali patrioci świętować Dzień Flagi.

"Powiewa flaga, gdy wiatr ja zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień - to miłość

Biel - serce czyste.

Piekne są nasze barwy ojczyste."