Warsztaty z robotyki

Dzisiaj odbyły się zajęcia z robotyki w oparciu o zestawy lego. Dzieci miały okazję zobaczyć i bawić się  małymi robotami m.in. żabką, pieskiem, który szczekał i był zły jak nie dostał kostki ale był też miły, kiedy mógł chrupać swoją kość a gdy był zmęczony chrapał niesamowicie :) Był też robot Wall-e, który grzecznie witał się z przedszkolakami. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem obecnej technoligii. Podczas warsztatów panowało niesamowite skupienie a  zabawy dały dzieciom wiele radości. Takie zajęcia to szansa na kształtowanie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych z którymi dzieci będą musiały zmierzyć się na kolejnych szczeblach edukacji. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Żabińskiemu za pasjonującą przygodę z małymi robotami. Mamy nadzieję, że w przyszłości niektóre  dzieci będą rozwijały swoje zainteresowania dziedzinami ścisłymi.